W roku formacyjno-modlitewnym 2013/2014 odbyły się Seminaria Odnowy Wiary w następujących parafiach archidiecezji wrocławskiej:

  • W poniedziałki od 7 października 2013 - Wrocław, par. Świętej Rodziny, ul. Monte Cassino 68, prowadził o. Andrzej Smołka ss.cc. ze wspólnotą Płomień Pański

  • W czwartki od 10 października 2013 - Wrocław - Różanka, par. Matki Bożej Bolesnej, ul. Bałkańska 4, prowadził o. Andrzej Smołka ss.cc. ze wspólnotą Wieczernik

  • W poniedziałki od 21 października 2013 - Wrocław, par. św. Wawrzyńca, DA Wawrzyny, ul. Bujwida 51, prowadził ks. prof. Włodzimierz Wołyniec ze wspólnotą Magnificat

  • W środy od 23 października 2013 - Trzebnica, par. św. Bartłomieja Ap. i św Jadwigi Śl., ul. Jana Pawła II, prowadził o. Andrzej Smołka ss.cc. ze wspólnotą Owczarnia

  • W poniedziałki od 3 marca 2014 - Wrocław-Złotniki, par. NMP Różańcowej, ul. Wielkopolska 3-5, prowadził o. Andrzej Smołka ss.cc.

  • We wtorki od 4 marca 2014 - Wrocław, par. Matki Bożej Pocieszenia, ul. Wittiga 10, prowadził o. Andrzej Smołka ss.cc. z DA Redemptor i wspólnotami: DAR, Obfite Odkupienie i Matki Bożej Pocieszenia

  • W poniedziałki od 10 marca 2014 - Wrocław, par. św. Wawrzyńca, DA Wawrzyny, ul. Bujwida 51, prowadził o. Jacek Kiciński ze wspólnotą Magnificat

Wspólnoty Odnowy były zaangażowane w roku 2013/14 w prowadzenie nastepujących kursów Alfa:

  • Od 15.10.2013: Kurs Alfa w par. NMP Matki Pocieszenia, prowadziły: DA Redemptor, wspólnoty: DAR i Obfite Odkupienie

  • Od 21.10.2013: Kurs Ala u Dominikanów, prowadziła wspólnota Galilea

  • Od 2.04.2014: Kurs Alfa w par. Najświętszej Maryi Panny Bolesnej na Strachocinie, prowadziły wspólnoty: Emaus i On Jest

13 grudnia 2014 w parafii pw. św. Karola Boromeusza we Wrocławiu posługujący modlitwą wstawienniczą spotkali się na kolejnym spotkaniu formacyjnym. Tematem wiodącym tym razem była modlitwa pięciu kluczy według Neala Lozano. Na spotkanie złożyły się trzy konferencje, modlitwa wspólnotowa, dyskusja oraz wspólnie przeżyta Eucharystia. Został także odczytany tekst dokumentu Kościoła – list Kongregacji Nauki Wiary z 1985 roku zatytułowany Inde ab aliquot annis podpisany przez jej prefekta kard. J. Ratzingera, byłego papieża Benedykta XVI. Zawiera on normy dotyczące modlitwy o uwolnienie prowadzonej przez osoby świeckie (sub ductu laicorum) nawet w obecności kapłana (etiam praesente sacerdote).

Dzień Jedności 2014 rozpoczął się 22 listopada Eucharystią w kościele Najświętszej Maryi Panny na Piasku. Słowo do Odnowy skierował abp Józef Kupny, homilię wygłosił ks. Mariusz Rosik. Muzycznie posługiwała Diakonia Uwielbienia wspólnoty Płomień Pański. Następnie udaliśmy się do Auli Politechniki Wrocławskiej, gdzie ks. Andrzej Grefkowicz mówił o tożsamości Odnowy i aktualnych wyzwaniach, jakie przed nami stoją. Po przerwie obiadowej odbyła się X sesja Charyzmatykonu, poświęcona spoczynkowi w Duchu Świętym. Mówili o nim ks. Mariusz Rosik i Andrzej Grefkowicz. Całość zakończyła się uwielbieniem, prowadzonym przez Annę-Maria Mbayo i Gospel Life.

Relacja z Dnia Jedności na stronie Radia Rodzina TUTAJ.
Nagrania konferencji TUTAJ
Pieśni z Eucharystii TUTAJ.
Dzień Jedności w filmowym skrócie TUTAJ
Zdjęcia TUTAJ

25 października 2014 odbyła się IX sesja Szkoły Duchowości Charyzmatycznej. Temat „Egzorcyzmy” omówili: o Andrzeja Smołka, egzorcysta Archidiecezji Wrocławskiej oraz ks. prof. PWT dr hab. Sławomir Stasiak.

Posługę muzyczną pełniła Schola Brata Alberta.

Materiały TUTAJ.

4 października br. w parafii pw. św. Karola Boromeusza we Wrocławiu odbyło się kolejne rozpoczynające nowy rok formacyjny 2014/2015 spotkanie dla posługujących modlitwą wstawienniczą. Na nasze zaproszenie odpowiedziało ponad 70 osób z różnych grup i wspólnot Odnowy w Duchu Świętym, ale nie tylko.

Wielką moc posiada wytrwała modlitwa sprawiedliwego Jk 5,16 – to był temat konferencji, którą przygotowała Marzena Oleś (Wspólnota Agaliasis). Usłyszeliśmy o tym, jakie cechy powinien posiadać wstawiennik, czyli owy sprawiedliwy, aby jego modlitwa miała tę ogromną moc, o której mówi Słowo Boże i przynosiła błogosławione owoce.

O Mocy modlitwy w imię Jezusa – mówił ks. Wojciech Jaśkiewicz. Dzięki tej konferencji na nowo uświadomiliśmy sobie, co to znaczy tak naprawdę modlić się w imię Jezusa. To znaczy przywoływać żywą, realną obecność Zmartwychwstałego Pana. Pana, który żyje i zbawia nas dzisiaj w Swoim Kościele.

W dniach 16-23.08.2014 w Lewinie Kłodzkim w ośrodku "Marysieńka" odbyły się diecezjalne rekolekcje rodzinne "Wierzę w Syna Bożego". Prowadzili je: ks. Wojciech Jaśkiewicz, ks. Artur Ćwirta i o. Tomasz Słowiński OP. Dzieci w czasie zajęć rodziców miały zapewnioną opiekę. Wieczorny czas wypełniały spotkania modlitewne, które zazwyczaj rozpoczynały się od aktywności młodych uczestników rekolekcji. W dniu wolnym spora grupa osób wybrała się na wycieczkę to Skalnego Miasta (Teplicke Skalni Mesto), celem wycieczek była także m.in. Góra Igliczna - Saktuarium Marii Śnieżnej, młodzież natomiast uczestniczyła w grze terenowej.
Zdjęcia TUTAJ, nagrania TUTAJ.

W dniach 5-11.07.2014 r.
w Bardo Ślaskim odbyły się diecezjalne rekolekcje
"Oto ja, poślij mnie", które prowadził ks. Roman Trzciński wraz Arkiem. Rekolekcje dotyczyły ewangelizacji tzw. metodą komórkową, na podstawie podręcznika ks. Piergiorgio Pierini "Kurs liderów". Były też częste odwołania do adhortacji papieża Franciszka "Evangelii Gaudium". W ostatnim dniu wzięliśmy udział w spływie pontonami Przełomem Bardzkim.
Zdjęcia TUTAJ i TUTAJ

W dniach 6-13.07.2014 w Janicach odbyły się diecezjalne rekolekcje dla młodzieży KREATOR'2014. Odpowiedzialni za warsztaty muzyczne: o. Jakub Pałuska i Małgorzata Szafirska. Odpowiedzialna za warsztaty plastyczne: Izabella Drozdowska-Stasiak, Instruktor tańca: Magdalena Pistiolis.
Zdjęcia TUTAJ, strona na fb TUTAJ

Od 28 czerwca do 4 lipca 2014 roku w Lewinie Kłodzkim odbyly się diecezjalne rekolekcje „Charyzmaty - teologia i praktyka”. Część teologiczną poprowadzili: ks. prof. Mariusz Rosik i ks. prof. Jan Klinkowski. Część praktyczną skoncentrowaną na posłudze charyzmatami omówili: o. Andrzej Smołka i Artur Skowron.
Program TUTAJ,  zdjęcia TUTAJ

19 czerwca 2014 roku w Uroczystość Bożego Ciała odbył się wieczorem pod kościołem św. Marcina we Wrocławiu (pl. Bema) koncert uwielbienia Uwielbienie Live Jazz.

Wystapili: Wrocławska Grupa Uwielbienia i Chór Misericordia. Koncert prowadził Artur Skowron ze wspólnoty Galilea.
Zdjęcia TUTAJ
.

W sobotę 7 czerwca 2014 odbyło się Czuwanie Modlitewne w Wigilię Zesłania Ducha Świętego. Odnowa zaprosiła mieszkańców Wrocławia na Czuwanie do następujących kościołów: św. Elżbiety (ul. Grabiszyńska 103), św. Michała Archanioła (ul. Bolesława Prusa 78), Świętej Rodziny (ul. Monte Cassino 68), NMP Matki Pocieszenia (ul. Wittiga 10). Czuwanie rozpoczęło się we wszystkich kościołach o godz. 20.00. W programie były: uwielbienie, katechezy, modlitwa wstawiennicza, Eucharystia.
Czuwanie odbyło się też w Brzegu, Oławie i Trzebnicy.

Zdjęcia z Czuwania w kościele Świętej Rodziny są TUTAJ, a nagrania konferencji TUTAJ.

31 maja 2014 r. w Domu Katechetycznym przy ul Oficerskiej (w parafii p.w. św. Karola Boromeusza) we Wrocławiu odbyło się kolejne spotkanie dla posługujących modlitwą wstawienniczą. Na spotkanie złożyły się: cztery katechezy, warsztaty, modlitwa wspólnotowa, Msza święta i adoracja Najświętszego Sakramentu.

Tematem przedpołudniowych katechez było uzdrowienie wewnętrzne. Dlaczego potrzebujemy uzdrowienia wewnętrznego? Były omawiane drogi prowadzące do uzdrowienia, propozycje przygotowania osoby do tego rodzaju modlitwy wstawienniczej i etapy prowadzenia modlitwy o uzdrowienie wewnętrzne. Katechezami ubogacała nas Marzena Oleś ze Wspólnoty Agaliasis.

W czasie warsztatów trwaliśmy w ciszy słuchając Pana, abyśmy mogli zobaczyć naszą największą przeszkodę na dzień dzisiejszy, która blokuje nas, przeszkadza, najbardziej nas ogranicza, zasmuca  i  zabiera radość serca. Potem modliliśmy się za siebie nawzajem powierzając Panu te nasze trudne sprawy.

W drugiej, popołudniowej części spotkania mogliśmy dużo usłyszeć na temat przebaczenia. Przebaczenia, które jest podstawą uzdrowienia, kluczem do uzdrowienia. Katechezy głosili ks. Wojciech Jaśkiewicz i Arek Marek ze Wspólnoty Kana.

Nasze spotkanie zakończyliśmy Eucharystią i adoracją Najświętszego Sakramentu  z nabożeństwem, które poprowadził ks. Wojciech.

W niedzielę 25 maja 2014 roku odbył sie we Wrocławiu Marsz Rodzin. To już piąty z kolei marsz, przebiegał on pod hasłem "Wybieram Przyszłość. Wybieram Rodzinę!". Poprzedziła go uroczysta Msza św. o godz. 13.00 pod przewodnictwem abp. Mariana Gołębiewskiego w kościele pw. NMP na Piasku na Ostrowie Tumskim, w intencji małżeństw i rodzin. Na Eucharystii posługiwała Diakonia Uwielbienia wspólnoty Płomień Pański. Po Mszy św. marsz przeszedł ulicami miasta przez Rynek na Wyspę Słodową. Finał: Piknik Rodzinny na Wyspie Słodowej.
Relacja w Gościu Wrocławskim TUTAJ, na stronie Radia Rodzina TUTAJ. Zdjęcia TUTAJ i TUTAJ

24 maja 2014 odbyła się VIII sesja Charyzmatykonu. O Ewangelizacji dawniej i dziś mówili: ks. dr Adam Łuźniak, prof. Krzysztof Ożóg i ks. Mirosław Maliński. Uwielbienie prowadzili: Anna-Maria Mbayo i Gospel Life.

Materiały TUTAJ.

W dniach 16-17.05.2014 odbyło się XIX Ogólnopolskie Czuwanie Odnowy w Duchu Świętym pod hasłem "Przeznaczyłem was, abyście szli i owoc przynosili (J 15,16). W piątek odbył się Dzień Animatora w Hala Polonia, z naszej diecezji wzięło w nim udział 60 osób z 12 wspólnot Odnowy. W sobotę był Dzień Otwarty na Jasnej Górze, na który przyjechali członkowie i sympatycy Odnowy z całej Polski. Posługę muzyczną pełnili Mocni w Duchu. Mimo deszczu radości nie brakowało.

Zdjęcia z piątku TUTAJ, TUTAJ, TUTAJ
Zdjęcia z soboty TUTAJ, TUTAJ, TUTAJ, TUTAJ
Zapis wideo z całej soboty TUTAJ, krótki filmik TUTAJ.
Relacja na stronie www.jasnagora.com TUTAJ

12 kwietnia 2014 odbyła się VII sesja Charyzmatykonu. O darze proroctwa mówili: Artur Skowron i Elżbieta Wróbel. Materiały są TUTAJ.

fot. Agata Combik /GN W dniach 4-6.04.2014 r. odbyły się Warsztaty Muzyczne „z Janem Pawłem II”, prowadzone przez Pawła Bębenka, Piotra Pałkę i Huberta Kowalskiego. Udział wzięło 220 osób z Wrocławia, Warszawy, Katowic, Łodzi, Opola i Tarnowskich Gór. Warsztaty zorganizowała parafia NMP Bolesnej na Strachocinie,
w której proboszczem jest nasz ksiądz koordynator Wojciech Jaśkiewicz.
Relacja w Gościu Wrocławskim TUTAJ, zdjęcia TUTAJ.

22 marca 2014 odbyła sie VI sesja Szkoły Modlitwy Charyzmatycznej. O darze języków mówili: ks. prof. Mariusz Rosik (PWT Wroclaw) i Artur Skowron (wspólnota Galilea).

Po wykładach odbył się panel dyskusyjny, który prowadził ks. Wojciech Jaśkiewicz. W końcowej części w czasie modlitwy uwielbienia można było skorzystac z modlitwy wstawienniczej.

Filmy TUTAJ.

W dniach 13-15 marca odbyły się w parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego we Wrocławiu (ul. Horbaczewskiego 20) Archidiecezjalne Rekolekcje Wielkopostne dla Ruchów i Stowarzyszeń. 

Rekolekcje prowadził
ks. Roman Trzciński.

Relacje video są TUTAJ.

8 marca 2014 roku w parafii pw. św. Karola Boromeusza we Wrocławiu odbyło się kolejne spotkanie – warsztaty dla posługujących modlitwą wstawienniczą. Na spotkanie złożyły się tym razem: modlitwa wspólnotowa, konferencja o rozeznawaniu i posłudze charyzmatem proroctwa, podsumowanie sprawdzianu z wiedzy o podstawowych prawdach naszej wiary, a także konferencja na temat przebaczenia, które jest podstawą w modlitwie o uzdrowienie wewnętrzne.

Po każdej konferencji były dwa praktyczne ćwiczenia, czyli warsztaty. Pierwsze dotyczyło  przygotowania  do posługi charyzmatem proroctwa, właściwego  rozeznania problemu, który może być źródłem choroby, bólu, cierpienia, blokady, różnego rodzaju lęków z którymi boryka się osoba przychodząca prosić nas o modlitwę. Drugie dotyczyło modlitwy o przebaczenie, które jest kluczem do uzdrowienia wewnętrznego.

Więcej zdjęć TUTAJ.

22 lutego 2014 r. odbyła się V sesja Szkoły Duchowości Charyzmatycznej (Charyzmatykonu). O modlitwie uwielbienia mówili: ks. dr hab. Rajmund Pietkiewicz (PWT Wroclaw) i Marek Wojciechowski (Wspólnota Galilea).

Slajdy z wykładu ks. dr hab. Rajmunda PietkiewiczaTUTAJ
Reportaż TUTAJ

8-9 lutego 2014 r. odbył się III Turniej Wrocławskich Wspólnot Chrześcijańskich w halowej piłce nożnej. O zwycięstwo walczyli przedstawiciele 19 wspólnot i ruchów z Wrocławia. Turniej wpisany był w przygotowania Archidiecezji Wrocławskiej do kanonizacji Papieża Jana Pawła II, każda z drużyn otrzymała zadanie specjalne: wykonanie z dowolnego materiału (włóczki, papieru, tkaniny) szalika kibicowskiego w barwach i z hasłem nawiązującym do nauczania Jana Pawła II.

Zespół wspólnoty Płomień Pański przygotował szalik z hasłem: ”Rodzina Bogiem silna, staje się siłą człowieka i całego narodu”:

Wygrała Noclegownia (Schronisko Brata Alberta), która pokonała w finale Antiochię z Kościoła Zielonoświątkowego.

Więcej o turnieju na stronach:
http://www.radiorodzina.pl/wiadomosci/8853/
www.plomienpanski.pl

W ramach Szkoły Duchowości Charyzmatycznej 25 stycznia 2014 o godz. 16.00 odbył się pokaz filmu „Murzasichle” i prezentacja książki „Upili się młodym winem” o początkach Odnowy w Duchu Świętym w Polsce Małgorzaty i Marka Nowickich.
Sesję poprzedziła dziękczynna Eucharystia pod przewodnictwem bpa A. Siemieniewskiego w kościele św. Piotra i Pawła (ul. Katedralna 4) o godz. 11.00. Następnie wszyscy uczestnicy Eucharystii zostali zaproszeni na posiłek i spotkanie z pionierami Odnowy we Wrocławiu.

Obszerna relacja, wypowiedzi, zdjęcia na stronie www.dzieje.com.pl
Nagrania wykładu, dyskusji i modlitwy TUTAJ.
Relacja w Gościu Wrocławskim TUTAJ.
Więcej o Szkole Duchowości Charyzmatycznej TUTAJ.