14 września 2013 r. w parafii pw. św. Karola Boromeusza we Wrocławiu odbyły się warsztaty dla posługujących modlitwą wstawienniczą. W tym kolejnym spotkaniu uczestniczyło ponad 60 osób z różnych grup i wspólnot Odnowy, ale nie tylko.

Na pierwszą, przedpołudniową część spotkania składały się: wspólna modlitwa, ćwiczenie z wykorzystaniem zmysłów, małe grupy dzielenia, konferencja ,,Przeszkody w spotkaniu  z Bogiem’’ oraz lectio divina na podstawie fragmentu z Mt 17, 14-21.

Po południu wysłuchaliśmy drugiej konferencji ks. Artura Ćwirty „Życie duchowe w nawiązaniu do temperamentów”. Wszyscy uczestnicy otrzymali materiał do pracy w domu w kontekście tego nauczania. Nasze spotkanie warsztatowe uwieńczyła wspólna Eucharystia  na której była możliwość przyjęcia  sakramentu namaszczenia chorych.

Nie zabrakło również czasu na wspólne rozmowy podczas obiadu i radość z kolejnego już spotkania dla tych, których łączy bezinteresowna modlitwa wyrażająca miłość Jezusa do każdego człowieka, zwłaszcza cierpiącego, utrudzonego i obciążonego różnymi doświadczeniami, jakie przynosi codzienne ludzkie życie.

Kolejne spotkanie, będące drugą częścią tych warsztatów jest zaplanowane na 9 listopada.

Serdecznie zapraszam, pozdrawiam i dziękuję za zaangażowanie, chęć formowania się i wzajemnego ubogacania wspólnym  doświadczeniem, modlitwą, ale również i przede wszystkim za tą jakże trudną i wspaniałą  posługę wstawiennictwa modlitewnego w imię Jezusa, czyli za piękną posługę miłości…

Magdalena Pajączkowska