Zapraszamy mężczyzn na pierwszą Pielgrzymkę Mężczyzn Dolnego Śląska do Sanktuarium w Krzeszowie, która odbędzie się 11 maja 2024 r.
Do Krzeszowa, do Maryi i Józefa, każdy przybywa we własnym zakresie, natomiast na miejscu jest przewidziana Eucharystia, konferencja, koronka do św. Józefa oraz rozmowy w małych grupach.
Do udziału w tym między-diecezjalnym, między-wspólnotowym wydarzeniu zaproszeni są wszyscy mężczyźni bez względu na ich wiek, status materialny czy społeczny, stan świecki czy duchowny.  Koordynowaniem pielgrzymki zajmuje się Komitet Organizacyjny „Męskie Poruszenie”, który tworzą mężczyźni zaangażowani w męskich wspólnotach działających w diecezjach: legnickiej, świdnickiej i wrocławskiej, np. Żołnierze Chrystusa, Rycerze Kolumba, Męskie Plutony Różańcowe, Mężczyźni św. Józefa, Męskie Róże Różańcowe, Straż Maryjna,  Zakon Rycerzy Św. Jana Pawła II Wielkiego, Gwardia Matki Bożej Miłosierdzia oraz katolicy spoza wspólnot.

Niech na wzór innych miast w Polsce (np. Kalisz, Góra Św. Anny, Piekary, Gietrzwałd.) również Krzeszów stanie się miejscem, do którego będą regularnie pielgrzymować katoliccy mężczyźni Dolnego Śląska. Gdzie będą mogli umacniać wiarę, budować braterskie więzi i rozwijać męskie, katolickie środowisko dolnośląskie.

Więcej informacji o wydarzeniu wraz z ramowym programem można znaleźć na stronie:
https://pielgrzymkakrzeszow.pl

Komitet Organizacyjny "Męskie Poruszenie"
Mariusz Trębicki    - T. 605 319 868
Daniel Szlachetka - T. 506 187 799
Jacek Pasturak    - T. 699 805 772
https://pielgrzymkakrzeszow.pl/