DAR
Wrocław, parafia NMP Matki Pocieszenia, ul. Wittiga 10.

Spotkania: czwartek, rozpoczynają się po mszy akademickiej o 19:30 a w wakacje po mszy o 18:30

Wspólnota ma charakter międzyparafialny. W roku akademickim spotkania modlitewne rozpoczynają się w parafii pw. NMP Matki Pocieszenia na Biskupinie po Mszy św. akademickiej na 19:30 (ok. 20:30) i trwają ok. 1,5 godz. Wspólnotowa Eucharystia odbywa się w pierwszy czwartek miesiąca (Msza akademicka), a po niej prowadzimy Godzinę Uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem, na którą zapraszamy studentów i parafian. Podczas wakacji spotkania odbywają się po Mszy św. parafialnej o 18.30 (ok. 19.15).

 • Liderzy:
  Iwona Lewandowska, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  Adam Polak, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • Ks. Opiekun: O. Paweł Zyskowski CssR
 • http://dar.odnowa.org

Charakterystyka:

 1. W ramach Wspólnoty funkcjonują: Rada Pastoralna, Rada Liderów, Diakonia modlitwy uwielbienia śpiewem, Diakonia modlitwy wstawienniczej - modlitwy wstawiennicze w czwartki wieczorem po uzgodnieniu z Małgosią (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.), Róża różańcowa, Grupa modlitwy koronką do Miłosierdzia Bożego, Fundusz wsparcia finansowego.

 2. Ponieważ mieszkamy na terenie kilku parafii Wrocławia i okolic, zapoczątkowywaliśmy (za zgodą proboszczów) Godziny Modlitwy Uwielbienia w Czernicy, Bielanach Wrocławskich i Dobrzykowicach (w tych ostatnich również, co 2 tygodnie, Spotkania biblijne).

 3. Co roku organizujemy weekendy skupienia – wyjazdowe i stacjonarne (ok. 4 razy w ciągu roku, mające charakter modlitewno-formacyjny), wieczór kolęd, czuwanie na Zesłanie Ducha Świętego, czterodniowe rekolekcje na Boże Ciało (mają one charakter zarówno wspólnotowy jak i ewangelizacyjny – zapraszamy naszych przyjaciół, znajomych z parafii, w których mieszkamy).

 4. W ramach działań ewangelizacyjnych Wspólnota m.in. prowadziła dotąd rekolekcje na Białorusi i Ukrainie, Seminaria Odnowy w kilku parafiach diecezji, rekolekcje rodzinne, organizowała zaplecze duchowe podczas XV Światowych Letnich Igrzysk Polonijnych, prowadziła modlitwę uwielbienia w ramach Światowych Dni Młodzieży. Prowadzimy stronę biskup-rys.pl. Staramy się włączać w inicjatywy proponowane w ramach Nowej Ewangelizacji, ale przede wszystkim pragniemy otwierać się osobiście i wspólnotowo na prowadzenie Ducha Świętego.

 5. Wspólnota jest dyspozycyjna wobec o. Mariusza na rzecz pracy dla duszpasterstwa akademickiego Redemptor (formacja, prowadzenie Seminarium, modlitwy, pomoc materialna itp.).