DAR
Wrocław, parafia NMP Matki Pocieszenia, ul. Wittiga 10.

Spotkania: czwartek, rozpoczynają się po mszy akademickiej o 19:30 a w wakacje po mszy o 18:30

Wspólnota ma charakter międzyparafialny. W roku akademickim spotkania modlitewne rozpoczynają się w parafii pw. NMP Matki Pocieszenia na Biskupinie po Mszy św. akademickiej na 19:30 (ok. 20:30) i trwają ok. 1,5 godz. Wspólnotowa Eucharystia odbywa się w pierwszy czwartek miesiąca (Msza akademicka), a po niej prowadzimy Godzinę Uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem, na którą zapraszamy studentów i parafian. Podczas wakacji spotkania odbywają się po Mszy św. parafialnej o 18.30 (ok. 19.15).

 • Liderzy:
  Iwona Lewandowska, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  Adam Polak, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • Ks. Opiekun: O. Mariusz Mazurkiewicz CSsR, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • http://jarszy.ehost.pl/dar5/infusions/articles/index.php?cat_id=25

Charakterystyka:

 1. W ramach Wspólnoty funkcjonują: Rada Pastoralna, Rada Liderów, Diakonia modlitwy uwielbienia śpiewem, Diakonia modlitwy wstawienniczej, Róża różańcowa, Grupa modlitwy koronką do Miłosierdzia Bożego, grupy dzielenia, Fundusz wsparcia finansowego.

 2. Ponieważ mieszkamy na terenie kilku parafii Wrocławia i okolic, zapoczątkowywaliśmy (za zgodą proboszczów) Godziny Modlitwy Uwielbienia w Czernicy, Bielanach Wrocławskich i Dobrzykowicach (w tych ostatnich również, co 2 tygodnie, Spotkania biblijne).

 3. Co roku organizujemy weekendy skupienia – wyjazdowe i stacjonarne (ok. 4 razy w ciągu roku, mające charakter modlitewno-formacyjny), wieczór kolęd, czuwanie na Zesłanie Ducha Świętego, czterodniowe rekolekcje na Boże Ciało (mają one charakter zarówno wspólnotowy jak i ewangelizacyjny – zapraszamy naszych przyjaciół, znajomych z parafii, w których mieszkamy).

 4. Po przeprowadzeniu Seminarium Odnowy w parafii w Bielanach Wrocławskich powstała tam wspólnota modlitewna, którą wspomagamy w formacji i zapraszamy do wspólnego przeżywania wspólnych inicjatyw.

 5. W ramach działań ewangelizacyjnych Wspólnota m.in. prowadziła dotąd rekolekcje na Białorusi i Ukrainie, Seminaria Odnowy w kilku parafiach diecezji, rekolekcje rodzinne, organizowała zaplecze duchowe podczas XV Światowych Letnich Igrzysk Polonijnych, prowadziła modlitwę uwielbienia w ramach Światowych Dni Młodzieży. Prowadzimy stronę biskup-rys.pl. Staramy się włączać w inicjatywy proponowane w ramach Nowej Ewangelizacji, ale przede wszystkim pragniemy otwierać się osobiście i wspólnotowo na prowadzenie Ducha Świętego.

 6. Wspólnota jest dyspozycyjna wobec o. Mariusza na rzecz pracy dla duszpasterstwa akademickiego Redemptor (formacja, prowadzenie Seminarium, modlitwy, pomoc materialna itp.).