W związku z zaistniałą sytuacją epidemiczną w kraju spotkanie wspólnot, które miało odbyć się 21.11.2020 roku w ramach Dnia Jedności Wspólnot Odnowy w Duchu Świętym Archidiecezji Wrocławskiej, zostało odwołane.

Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, byśmy w jedności stanęli na modlitwie uwielbienia przed Panem.

Pragniemy wszystkich członków 38 wspólnot naszej diecezji serdecznie zaprosić do podjęcia 21 listopada 2020 roku nieustannego - 24-godzinnego Szturmu do Nieba w modlitwie uwielbienia różańcem w intencji: jedności w naszych małżeństwach, rodzinach i wspólnotach.

Rozpalmy nasze serca modlitwą uwielbienia jak Maryja modlitwą, która odda Bogu chwałę, jak to zawsze czyniliśmy w Dniu Jedności, a jednocześnie przemieni nas osobiście, nasze rodziny, wspólnoty i środowiska, w których żyjemy.

Niech to będzie modlitwa uwielbienia w każdej chwili wznoszona przez ręce naszej Matki Maryi przed Boży tron, jako wołanie, aby Bóg był uwielbiony, jako dziękczynienie i jako ufne oddanie się Miłosierdziu Bożemu.

Ufamy, że będzie to czas rozlania obfitości łask bożych , a nasze serca zostaną napełnione pokojem i radością. Liczymy na każdą wspólnotę, na każdego jej członka! W Kościele Świętym stanowimy jedną wspólnotę, w której wzajemnie sobie służymy!

Technicznie zorganizowanie naszego Uwielbieniowego Szturmu Różańcowego do Nieba będzie wyglądało następująco.

Od północy z 20/21.11.2020 r. do północy z 21/22.11.2020 r. co pół godziny dana wspólnota będzie uwielbiać Boga za wszystkie Dzieła Ducha Świętego i odmawiać konkretną część różańca. W ten sposób odmówimy 12 całych Różańców.

„12” to w Biblii doskonałość, pełnia, Boży porządek, 12 pokoleń Izraela, 12 apostołów, Niewiasta jako Królowa z wieńcem z gwiazd dwunastu.

Apelujemy, aby żadna ze wspólnot, która zadeklaruje swoją modlitwę nie przerwała tego uwielbieniowego Różańca Różańców.

Aktywny link do zapisania deklaracji modlitwy przez wspólnotę otrzymali liderzy i odpowiedzialni Wspólnot. W razie pytań proszę o bezpośredni kontakt ze mną: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Każda ze wspólnot może zadeklarować swoje 30 minut czasu modlitwy.

W związku z tym, że jest nas 38 wspólnot to 10 z nich może wpisać się dwukrotnie. (48 x 30 min = 12 różańców =  od północy z 20/21.11.2020 r. do północy z 21/22.11.2020 r.)

Z uwagi na obecny czas związany z pandemią do indywidualnej decyzji wspólnoty należy:

  • zgłoszenie propozycji godziny modlitwy odpowiednio przez link, tak aby jak najwięcej członków danej wspólnoty mogło modlić się w tym czasie
  • i indywidualne ustalenie formy modlitwy – czy łączność duchowa czy może online.

Uwielbienie to charyzmat Odnowy w Duchu Świętym. Któż jak nie Maryja może najlepiej przeprowadzić nas przez tę modlitwę, by była miła Bogu.

Zapraszamy, jeśli wspólnoty zechcą podzielić się doświadczeniem tego czasu i tej modlitwy można będzie dokonać stosownego wpisu, świadectwa.

A może niektórzy zechcą dołączyć zdjęcia z uwielbienia Boga (np. z modlitwy wspólnotowej w łączności online lub w swoich domach w łączności duchowej) – to będzie taka możliwość.