DROGA ŚWIATŁA

Rozważanie 14 tajemnic paschalnych
Uwielbienie Zmartwychwstałego Pana

Środa, 18.04.2018

Parafia NMP Częstochowskiej,
Wrocław, Al. J. Kochanowskiego 11

Więcej: kliknij na plakat

Wspólnota Getsemani zaprasza w poniedziałek 9 kwietnia br., godz. 18.30
do kościoła św. Elżbiety przy ul. Grabiszyńskiej 103 na

Mszę Świętą Z MODLITWĄ O UZDROWIENIE

Eucharystii przewodniczyć będzie ojciec Andrzej Smołka.

Kurs Emaus

Kurs Emaus jest podstawowym kursem programu SESA. Możesz od niego zacząć swoją przygodę w poznawaniu Jezusa. Emaus zaprowadzi Cię do Słowa Bożego byś mógł zobaczyć jakie mogą być skutki obecności Słowa w Twoim życiu, jakie możesz przyjąć postawy wobec Niego i jaka może być Twoja relacja ze Słowem. Celem kursu jest podróż - droga z Jerozolimy do Emaus, podczas której Jezus wskrzesza Twoje serce, które płonie ogniem Pisma. A następnie powrót z Emaus do Jerozolimy by ogłosić śmierć i zmartwychwstanie Jezusa Pana.

Termin: 11-13 maja 2018 r.
Koszt: 50 zł
Więcej informacji oraz zapisy: TUTAJ

Zbliżające się święta Wielkanocne pobudzają do wielu przemyśleń i skłaniają do refleksji nad własnym życiem. Są chwilą wyciszenia, są także porą na odnajdywanie nadziei… W tym właśnie przedświątecznym czasie zapraszamy do Dyskusyjnego Klubu Filmowego, gdzie wyświetlimy film BEN-HUR, doskonale wpisujący się w czas naszych duchowych przygotowań. Będzie to najnowsza, wyprodukowana w roku 2016 wersja powieści historycznej, o której powiedziano, że jest piękną opowieścią o Jezusie Chrystusie i ważnym świadectwem o łasce. Zapewne większość z nas pamięta starszą wersję filmu z 1959 roku ze znakomitą rolą Charltona Hestona, ale to, co różni obydwa filmy, to przede wszystkim w ukazany w nowej wersji większy nacisk na moc Jezusa Chrystusa, która doprowadza do przebaczenia.

Juda Ben-Hur jest żydowskim szlachcicem mieszkającym w czasach Chrystusa ze swoją bogatą rodziną w Jerozolimie okupowanej przez Rzymian. Messala jest młodym Rzymianinem, którego przyjęła i adoptowała rodzina Judy. Messala robi karierę rzymskiego żołnierza, walczącego w najbardziej odległych zakątkach Imperium. Po powrocie spotyka się z rodziną, ale kiedy okazuje się, że stali się oni poplecznikami jednego z wrogów Rzymu, całkowicie się od nich odwraca, wrzuca ich do więzienia, a Judę skazuje na los rzymskiego niewolnika. Podczas pięciu lat przykucia do wioseł na cesarskich statkach, w Judzie rośnie nienawiść do Messali i pragnienie zemsty.

Zapraszamy na film BEN-HUR w piątek, 23 marca o godz. 19.15, sala parafialna w Kościele Matki Bożej Pocieszenia, Wrocław, ul Wittiga 10. Wstęp wolny. Po filmie zapraszamy do rozmów i dyskusji.

Wspólnota FIAT zaprasza na

Adorację Wielkopostną

21.03.2018

Parafia NMP Częstochowskiej, Wrocław, Al. Kochanowskiego 11

Szczegóły: kliknij na plakat