Kilka dni temu rozpoczęły się Zimowe Igrzyska Olimpijskie w południowokoreańskim Pjongczang. Wpisując się niejako w klimat tej wyjątkowej rywalizacji sportowej Dyskusyjny Klub Filmowy Płomienia Pańskiego zaprasza na film EDDIE ZWANY ORŁEM.

Amerykańsko-brytyjska produkcja z 2016 roku doskonale oddaje atmosferę wielkiego sportowego święta jakim jest czas Igrzysk, a jednocześnie zachęca do przemyśleń i dyskusji. Pokazana w prosty, komediowy sposób historia nawiązuje do jednego z najbardziej niezwykłych wydarzeń w dziejach skoków narciarskich i Igrzysk Olimpijskich.
Eddie Edwards od dziecka marzył o występie na arenach olimpijskich. Mimo, że nie miał talentu, ani predyspozycji nie poddawał się i wciąż próbował coraz to nowych sportów. Efekt był taki, że właściwie co chwilę lądował w szpitalu. Jego naiwność, fajtłapowatość i męczący optymizm często powodowały, że był traktowany jak zwykły dziwak. Tymczasem Eddie zdawał się tego nie zauważać i jakby nie widząc piętrzących się przeszkód, nadal uparcie dążył do swojego celu. Jak zakończyła się historia o wielkich marzeniach małego nieudacznika? Przyjdź na projekcję DKF i przekonaj się sam…

Zapraszamy na film EDDIE ZWANY ORŁEM w piątek, 16 lutego o godz. 19.15, sala parafialna w Kościele Matki Bożej Pocieszenia, Wrocław, ul Wittiga 10. Wstęp wolny.
Po filmie zapraszamy do rozmów i dyskusji.

Wspólnota Jednego Ducha
WME Obfite Odkupienie
DA Redemptor

zapraszają na

Postakademickie
Rekolekcje Wielkopostne

Poprowadzi je absolwent Duszpasterstwa - ks. Tomek Kowalski.

Wrocław, ul. Wittiga 10.

16.02 - godz. 18.30
17.02 - godz. 18.30
18.02 - godz. 16.00

Zachęcamy do tego, by porządnie rozpocząć Wielki Post! Będziemy czekać!

Dyskusyjny Klub Filmowy Płomienia Pańskiego zaprasza na

film PO KATASTROFIE

w piątek, 2 lutego o godz. 19.00, sala nr 15 na parterze Domu Katechetycznego, przy parafii Świętej Rodziny we Wrocławiu, ul. Monte Cassino 68.

Historia ta nie miała prawa się zdarzyć, ale niestety do niej doszło. Dramat, o którym opowiada film PO KATASTROFIE (Aftermath) wyzwolił głęboko skrywane ludzkie emocje zagłuszające zdrowy rozsądek. Film z roku 2017 nawiązuje do prawdziwego incydentu, który miał miejsce kilka lat temu na pograniczu Szwajcarii i Niemiec.

Zmęczony kontroler lotów został pozostawiony sam na stanowisku, które wymagało obecności kilku osób. Na dodatek nie miał on wiedzy o tym, że na lotnisku wyłączono na czas konserwacji kilka niezbędnych systemów alarmowych. W tym samym czasie oczekujący na przylot rodziny stęskniony mąż i ojciec wypatrywał swoich bliskich w hali przylotów. Nikt nie spodziewał się dramatu, który miał nastąpić za kilka chwil…

Film PO KATATROFIE podejmuje niezwykle ważny temat odpowiedzialności za wykonywaną pracę oraz porusza kwestię winy i zemsty. W roli głównej wystąpił słynny Arnold Schwarzenegger, który po karierze politycznej powrócił do filmu i przyjmując niezwykle dramatyczną rolę jak widać porzucił role twardych facetów

Wspólnota Dobra Nowina zaprasza na kurs

ABBA, OJCZE!

Na podstawie Lectio divina do Modlitwy Pańskiej
Kurs ma na celu wprowadzić w osobistą relację z Bogiem Ojcem poprzez modlitwę Ojcze nasz, odkrywając jej wyjątkowość i uniwersalizm.

2-4.03.2018

Prowadzi Koinonia św. Pawła z Kielc

Koszt 65 zł

Wrocław, parafia pw. św. Karola Boromeusza, ul. Krucza 58, Dom Parafialny (wejście od ul. Oficerskiej)

Więcej informacji: kliknij na plakat

Wspólnota i Szkoła Nowej Ewangelizacji Zacheusz we Wrocławiu zaprasza na rekolekcje

„Nowe Życie”

które są spotkaniem z realnie działającym Bogiem, spojrzenie razem z Nim na Twoje życie i zyskanie nowych perspektyw i możliwości. Czy je potem wybierzesz i podejmiesz, zależny tylko od Ciebie. Twój stwórca czeka na Ciebie nieustannie”

Termin: 2-4 marca 2018 r.
Miejsce: Dom Misyjny Dobrego Pasterza
ul. Rodziwiczówny 15, Nysa

Szczegóły: www.zacheusz.wroclaw.pl, tel. 794 356 017