GALILEA
Wrocław, kościół św. Wojciecha - oo. Dominikanie, pl. Dominikański 2

Spotkania: czwartek godz. 18.30 w "Starym Refektarzu" (wejście od ul. Janickiego)

1. i 3. czwartek miesiąca: Eucharystia z kazaniem i uwielbieniem
2. i 4. czwartek miesiąca: Nauczanie oraz adoracja z uwielbieniem
5. czwartek miesiąca: ewangelizacja uliczna

    Charakterystyka:

  • Dom Uzdrowień (tzn. Diakonia Wstawiennicza) posługuje modlitwą w 1. i 3. czwartek miesiąca od 17:00 do 18:30 oraz podczas Mszy z modlitwą o uzdrowienie w pierwszą sobotę miesiąca
  • Wspólnota Galilea jest katolicką wspólnotą o charakterze ewangelizacyjno - charyzmatycznym. Skupia ludzi, którzy poprzez spontaniczną modlitwę pragną wielbić Jedynego Boga, ale również poprzez różnego rodzaju akcje wychodzą, aby mówić o Tym, który jest dla nich Najważniejszy.

  • Duchowym opiekunem wspólnoty jest Ojciec Michał Murzyn, a p.o świeckiego lidera - Marek Wojciechowski. Porządku i harmonii we wspólnocie doglądają współliderzy oraz grupa osób odpowiedzialnych.

  • Spotykamy się w każdy czwartek, rozpoczynając modlitwą uwielbienia, po której głoszona jest krótka konferencja, na jeden z cykli tematów zaplanowany na cały rok.

  • W każdą pierwszą sobotę miesiąca (wykluczając wakacje) galilejczycy modlą się na mszach z modlitwą o uzdrowienie. Posługują tutaj modlitwą wstawienniczą, śpiewem w chórze. Przy organizacji mszy również aktywnie biorą udział wrocławskie wspólnoty m.in. Płomień Pański.

  • Galilea jest grupą, która organizuje również kursy Alfa.

  • Galilea to czas spotkania z Bogiem i człowiekiem, to miejsce, gdzie uczymy się słuchać, mówić, kochać Boga i drugiego. Dla niektórych z nas to prawdziwy dom, w którym nabieramy sił i odwagi do bycia Bożym człowiekiem, do dzielenia się tą radością i tym pokojem, który pochodzi nie z tego świata i który trwa mimo wszystko, z tymi, którzy są obok nas i którzy tego bardzo potrzebują.